влатко стефановски

Пронајдени се 40 резултати на тема „влатко стефановски“
Мегафон

„Бит Фест“ со нов концепт: 64 денови културна програма со концерти на „Танец“, Влатко Стефановски, „Мизар“, „Меморија“…

Битолското културно лето, започна  со концерт на Каролина Гочева во Хераклеја и ќе трае до 31 август. Оваа година, „Бит Фест“ воведува...
Радио Милева

Некои не им веруваа на очите, а други пак добро се сеќаваат: Влатко Стефановски во друштво на принцот Чарлс (фото)

Пред 23 години принцот на Велс и син на кралицата Елизабета, Чарлс, беше во Скопје. Едни многу добро се сеќаваат на тоа време и посетата...
Мегафон

„Нема шанси да дозволиме“: На народот му се придружија музичките уметници и естрадните ѕвезди, па под притисок на јавноста, Шилегов се уплаши и ретерираше за уривањето на Универзална сала!

Идејата за уривање на Универзална сала ја крена јавносрта на нозе, го бунтуваше народот, кому му се приклучија и голем дел од актерите,...