владо калембер

Пронајдени се 4 резултати на тема „владо калембер“
Радио Милева

Вака звучи кога ќе запее Марјана Станојковска: Водителката на „Лото“ ја запеја „Ciao amore“и тоа со Владо Калембер (видео)

Згодна, шармантна, убава, професионална се само дел од епитетите кои се препишуваат на македонската водителка Марјана Станојковска. Марјана...
Радио Милева

Хрватскиот пејач се прости од Драган Вучиќ: „Eднаш кога ќе заминам горе, ќе ја земам снимката…и ќе снимиме дует“

Како последица од коронавирусот, во понеделник (04.03.2020) почина македонскиот водител, пејач, музичар и композитор, Драган Вучиќ. Тој неколку...
Радио Милева

Владо Калембер сакал да пропадне во земја: Му се пофалил на пријателот за летната афера со една девојка, а потоа не можел да го погледне пријателот в очи!(ФОТО)

Хрватската поп ѕвезда, легендарниот пејач на некогашната многу популарна група „Сребрена крила“,  Владо Калембер тогаш, а и сега во...