видеоспот

Пронајдени се 29 резултати на тема „видеоспот“
Промотер

Македонска турбо-фолк класика во џез варијанта: Игор Џамбазов сними спот за „култ(ивира)ната“ „Жаклина“, а познатата скопска професорка е во главна улога (ВИДЕО)

Игор Џамбазов на социјалните мрежи уште кон крајот на мај 2022 сподели видео од снимањето на обработката на еден стар македонски, некогаш...
Мегафон

На 17-ти март, во ресторан „Дион“ во Скопје: „Амадеус бенд“ со вечерен настап и дневна промоција за медиумите на новата песна и видеоспот – „Београд“ и документарецот за нивниот починат член Токан  

Најпопуларниот музички состав кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион, ги промовира...
Радио Милева

Ова е забранетата песна „Атентатот врз Киро“ за која е снимен и видеоспот, кој беше емитуван само еднаш на МТВ и никогаш повеќе!

Денеска се навршуваат 24 години од неуспешниот обид за атентат врз македонскиот претседател Киро Глигоров. Тогашната култна рап група...