весна петрушевска

Пронајдени се 7 резултати на тема „весна петрушевска“
Радио Милева

Синот на Весна Петрушевска славеше матура во Америка, а таа како горда мама на сите им покажа каков згоден млад убавец има (фото)

Актерката Актерката Весна Петрушевска во месец јули 2020 година откри дека нејзиниот син Кирил одлучил да замине во Америка кај неговиот...
Мегафон

Игор Џамбазов, Весна Петрушевска и децата актери објавија еко химна од “Агенда 21“ – „Ѓубре, ѓубре ѓубренце“… (ВИДЕО)

Познатите шоумени Весна Петрушевска и Игор Џамбазов ја промовираа еколошката химна онлајн на јутјуб каналот на „Агенда 21“.  Песната...
Радио Милева

12 години непребол по Тоше Проески: Весна Петрушевска и Тони Цетински со сеќавање кое боли во секој збор!

12 години и ниту една емоција не се промени, физички го нема, но толку многу е присутен во нашите мисли и срца – единствениот Тоше Проески...
Радио Милева

Тамара, Елена Ристеска, Каролина… Распеани, насмеани до уши на концертот на Лозано, ама и облечени исто (фото)

Дека публиката знае да слуша и цени добра македонска музика, се потврди и со концертот на Влатко Лозаноски –Лозано кој се случи изминатиот...