весна бејби

Пронајдени се 27 резултати на тема „весна бејби“
Мегафон

Весна Бејби и Игор Џамбазов пак ќе ја спасуваат природата: Почна снимањето на втората сезона на еколошкото шоу „Агенда 21“

Почна снимањето и подготовките на втората сезона на еколошката ТВ емисија Агенда 21. Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов , пак...
Радио Милева

Весна – Бејби прими „електро-шок“: Таа го рекламираше, а ЕВН ја шокираше со енормно високи сметки за струја! (ВИДЕО)

Сигурно се сеќавате кога пред неколку години автомобилот на Весна Бејби Петрушевска среде Скопје се најде во водите на Вардар, а ЕВН...
Радио Милева

Весна – Бејби со роденденска исповед од детството и стара фотографија како честитка за „Happy birthday“ на сестра и (ФОТО)

Македонската актерка и водителка Весна Бејби Петрушевска е навистина уникатна по многу нешта. И таман ќе помислите дека за неа се’...
Радио Милева

Весна – Бејби сепак „се боцна“: „К’смет, таман стигнавме на ред за вакцина, снема вакцини… се изначекав цел живот за се’ “ (ВИДЕО)

Кај Весна Бејби Петрушевска очигледно во животот ништо не оди „како подмачкано“, ама сепак… оди! Впрочем како и кај повеќето од нас....
Радио Милева

Џамбазов ужива во уметноста на живеењето: Игор има страв од змии или… во старт се знае кој е газда, кој коси, а кој вода носи?! (ВИДЕО)

Се чини дека по долги години Игор Џамбазов во најновата љубовна идила одново ја откри уметноста во себе… Или се најде одново себе...
Радио Милева

Можеби четири дена порано, ама затоа пријателите на Весна – Бејби и направија волшебен роденден: Кафеана, торта и тамбураши за она: “половина век живот“ да не ја плаши (ФОТО)

Весна Бејби Петрушевска… Има ли некој што не ја знае? И по она што го работи, (а што ли се’ не сработе), до сето она што во животот...
Радио Милева

Роденденска прослава кај Весна – Бејби со полна трпеза и убави луѓе: „Домаќинке, добри гости ти дојдоа“… а, еве и кои?! (ФОТО)

Весба “Бејби“ Петрушевска е неуморна. Покрај редовните обврски во театарот стига да ја води својата актерска школа „Петрушевска“...
Радио Милева

Весна – Бејби по скандалот со пензиите ги прозва политичарите: „Марш бандити… доста глумите недопирливи и продавате му*а за бубрези!“

Скандалот со пензиите и аферата со која се директно оштетени над 12.000 луѓе, а засегнати сите сегашни и идни пензионери, се сведува на...
Радио Милева

Вака го одбележаа роденденот на Тоше: Весна-Бејби со необјавена видеоснимка, сестра му Дора со роденденска торта за ангелот… (ФОТО+ВИДЕО)

Тоше Проески не смао Македонија, туку и Балканот па и светот вечно ќе го помнат како голема музичка ѕвезда, но и човек со огромно срце...
Радио Милева

Посака живот кучешки: Кој и го „злоупотреби“ најверниот четвороножен пријател на Весна Бејби? (ФОТО)

Покрај тоа што е одлична актерка и  водителка, во слободно време и писателка, Весна Бејби Петрушевска е и предана и грижлива мајка, вредна...