венко филипче

Пронајдени се 7 резултати на тема „венко филипче“
Радио Милева

Миа Костова отворено му го „плесна“ на Филипче: „Пола докторска фела се смее на теорииве новокомпонирани, а тој упорен со истиот муабет како пијан на слава у 5 и 15 сабајле… дај докторе замини, почнавме да зеваме“!

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека оние што прележеле Ковид 19 немаат, односно имаат многу помал имунитет од оние што...
Промотер

Откако кафето не и „запали“, Лиде на Филипче му напиша песна па му порача: „Гo чeкaм вo када мокpa кo cиpeнa, дojди ти кај дaдa нoќвa co сиpeна“! (ВИДЕО)

Лидија Гиновска, која на социјалните мрежи е претставена како Лиде – Лиде стана популарна со со своите коментари на објави кај министерот...
Радио Милева

Лиде Лиде го начека Филипче, се запознаа, ама доби само селфи: Кафето на Лиде и вакцините за народот ќе почекаат, зашто со Филипче, очигледно може… „само да се сликаме“! (ФОТО)

Лидија Гиновска, која на социјалните мрежи е претставена како Лиде Лиде стана популарна со со своите коментари на објави кај министерот...
Ништо лично

Венко Филипче жестоко ги навреди музичарите: „Нека протестираат пред инфективна, пред оние што најверојатно се заразиле на нивните настапи и свадби“!

Реакциите на новите одлуки на владата по препорака на Комисијата за заразни болести за нови мерки за заштита од ковид-19, кои овој пат...
Радио Милева

Панчо -ДНК со описна (пре)порака до министерот Филипче: „Ова мене ми испаѓа слично она – не го ставај цел, само до пола“! (ФОТО)

Коронавирусот од зараза стана пандемија од светски размери. Светот се бори со неа, барајќи начини како да се справи. Вакцината против...
Радио Милева

Миа Костова „еден на еден“ со министерот Филипче: Венко, нели имаш епидемија, па принудно вакцинираш, а ваму терате гласање по училишта? (ФОТО)

Паузата во гласањето меѓу двата изборни круга, македонската ТВ водителка Миа Костова, која  меѓудругото е и самохрана мајка на малолетно...