тв водител

Пронајдени се 7 резултати на тема „тв водител“
Радио Милева

Водителот на „Задруга“ кришум сочно се бакнуваше со ријалити старлетата на журката после големото финале: Милан Милошевиќ „ја залапа“ Сања Станковиќ! (ВИДЕО)

Милан Милошевиќ е еден од најпопуларните  ТВ водители во Србија. Неговите истражувања, прашања и интервјуа со задоволство ги следи...
Радио Милева

Екс водителот сега портпарол на МВР Гоце Андреевски стана татко: „Посакавме желба и ти ни се оствари“ (ФОТО)

Некогашниот ТВ водител на Алфа и Телма, сега еден од портпаролите на МВР, Гоце Андреевски стана татко. Тој и неговата сопруга даниела...
Радио Милева

Дарко-Влогс и Зоки-Фаци „ги закопаа воените секири“: Примирје со прегратки, насмевки, „онакви“ погледи и… јадење бурек! (ФОТО)

Дарко Јефремов, попознат како Дарко – Влогс, македонскиот камионџија од Чикаго – САД, преку ноќ стана ѕвезда на социјалните мрежи...
Радио Милева

Водителот Маца го прозва актерот Бранислав Лечиќ: „Помина на полиграф и готово… но, дали ќе поминеш кај Бога?“ (ФОТО)

Актерот и ТВ водител Драган Маринковиќ – Маца е познат како некој кој нема влакна на јазикот. Тој говорше во една емисија за тоа како...
Радио Милева

Српскиот водител моли за помош – не успеал да се врати во Србија: „Ни снемува пари, има болни, препуштени сме сами на себе…“ (ФОТО)

Андреј Маричиќ авторот и водител на емисијата „Без граници со Андреј“, кој ги истражува најоддалечените делови на планетата, не успеа...