титаник

Пронајдени се 15 резултати на тема „титаник“
Радио Милева

Открени досега непознати детали: Селин Дион не сакала да ја отпее песната за “Титаник“ која ја направи славна, а еве и зошто…

Пејачката Селион Дион ја отпеа песната „My Heart Will Go On“, која му даде огромен печат на филмот „Титаник“. Селин доби бројни награди после...
Радио Милева

Беше главниот негативец во „Титаник“: Славниот милијардер од филмот во приватноста го смени личниот опис (фото)

Титаник важи за еден од најдобрите и најгледаните филмови досега, а за одредени актери се зборува и денес. Покрај Кејт Винслет и Леонардо...
Радио Милева

Се сеќавате ли на девојчето кое освои со нејзината улога во серијата „Титаник“ – еве како изгледа денес (фото)

Филмот „Титаник“ е снимен пред повеќе од две децении, но и денес се гледа со интерес како и тогаш. Актерите кои се појавија во него се...
Радио Милева

Живеел кај мајка си во гостинската соба: Леонардо Ди Каприо се борел за секој долар, а потоа се случил „Титаник“

Поминаа повеќе од две децении од објавувањето на легендарниот филм „Титаник“, во кој глуми познатиот холивудски заводник Лепнардо...
Радио Милева

Селин Дион има свое објаснување дали Џек можел да преживее на Титаник, а одговорот на многумина не им се допадна (видео)

Поминаа 22 години откако „Титаник“ беше прикажан во кината, а дискусиите за тоа дали Џек Досон можеше да се искачи на лебдечко парче...