тина тарнер

Пронајдени се 13 резултати на тема „тина тарнер“
Радио Милева

На Тина Тарнер и се зголеми бројот на следбеници на „Инстаграм“: За три дена покојната пејачка ја заследија плус 200.000 луѓе (фото)

Тина Тарнер почина во средата на 24 мај на 83-годишна возраст, а од тој ден бројот на следбеници на нејзиниот профил на социјалната мрежа...
Радио Милева

После смртта на Тина Тарнер, таа е најзгодната баба на светот – Неда Украден се прости од нејзиниот идол (фото)

Неда Украден (72) се прости од Тина Тарнер, која почина вчера на 83-годишна возраст во својот дом во Киснахт кај Цирих по долго боледување....
Радио Милева

Последната изјава на Тина Тарнер: „Луѓето мислат дека мојот живот бешe тежок, но всушност беше прекрасен“

Не така одамна, кога веќе знаеше дека не и преостанува уште многу, кралицата на рокенролот испрати трогателна порака до своите обожаватели. Тина...