свети никола

Пронајдени се 11 резултати на тема „свети никола“
Радио Милева

Домот ни е тесен, ама славата голема: Миа Костова куќната слава Свети Никола ја славеше во кафеана! (ВИДЕО)

Кој на 18-ти вечерта, која на 19-ти  декември, сеедно… Православните верници во Македонија ја чествуваат најчестата слава во македонските...
Радио Милева

Пејачот ги поканил на гости пријателите но, откако се онесветсил од премногу алкохол – заспал, а Далила го снимила и објавила сѐ (фото)  

Ненад Маринковиќ Гастоз  во неговиот дом ги поканил пријателите за да го прослави празникот Свети Никола. Меѓу гостите била и старлетата...
Радио Милева

Цеца славеше Свети Никола: Прв меѓу гостите пристигна Богдан, а на славата првпат јавно се појави Наташа Родиќ со новото момче (фото)

Пејачката Светлана Цеца Ражантовиќ вчера (19.12.2021) славеше слава на Свети Никола, а голем број познати пристигнаа во нејзиниот дом на...