српска естрада

Пронајдени се 12 резултати на тема „српска естрада“
Радио Милева

„Нашата најдобра Маки“: Српската естрада во солзи се простува од авторката на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ

Текстописецот на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ почина на 67 години по тешко и долго боледување. Таа ги напиша текстовите на најпознатите...
Радио Милева

Овие српски ѕвезди посетуваат психијатар: Штом им загусти во животот или се најдат во медиумски скандал, веднаш „трчаат“ на психотерапија

Животот на многу естрадни sвезди, иако изгледа дека живеат без проблеми, не е баш бајка. Поради брзото темпо на живот, изложеноста во...
Радио Милева

И децата на некои од познатите лица од српската естрада тргнаа на училиште: Првачиња и останати слатки ученичиња (ФОТО)

Дел од познатите личности од српската естрада исто така вчера, 1-ви септември, традиционално ги испратија своите малечки во прво одделение,...
Радио Милева

Српската естрада „исчуре“: Заради ширење на коронавирусот Црна Гора ги затвори ноќните клубови… настапите се откажаа, тезгите им пропаднаа

Министерството за здравство на Црна Гора донесе одлука да ги затвори дискотеките и ноќните клубови од 23 јули до 2 август поради ширење...
Радио Милева

Еве кој(а) кога на српската естрада ја изгубил(а) невиноста: Цеца чекала да стане полнолетна за првиот секс, а син и Вељко „сефте“ направил на 12 години… во машко WC! (ФОТО)

Познатите личности на српската естрада отворено  зборуваа  во јавноста за нивните први сексуални искуства. Големата фолк sвезда  во...
Радио Милева

„Опасни врски“ на српската естрада: Цеца и Саша Ковачевиќ се „посватија“, а сопругот на „швалерката“ на Душко Тошиќ и ја земал невиноста на оваа колешка на Карлеуша (ФОТО)

На српската естрада е како во реално шоу… Не се знае(ше) па почна да се открива, кој со кого бил, кој против кого или со кого е во моментов...
Радио Милева

Српската естрада во шок и неверување се простува од починатиот колега: „Зошто Боже зеде толку прекрасен човек“!? (ФОТО)

Бојан Златановиќ, тапанарот на популарната поп-рок-фолк група „Амадеус бенд“ почина денес на 45-годишна возраст од последиците од коронавирусот,...
Радио Милева

Заради корона пандемијата, српските пејачи масовно менуваат професија, па еве од што живеат додека немаат „тезги“ (ФОТО)

Откако пејачите останаа без приходи заради корона пандемијата, многу од нив на српската естрада решија да ја сменат професијата! Или...
Радио Милева

Српските ѕвезди некогаш: Фотографии на Вики Миљковиќ, Жељко Самарџиќ, Цеца… од почетокот на кариерата (ФОТО)

На почетокот била само анонимна кафеанска пејачка на која татко и и бранел да се занимава со естрада. Со текот на годините станува една...