сродна душа

Пронајдени се 20 резултати на тема „сродна душа“
Љубов и Секс

Знаци дека не сте ја пронашле својата сродна душа – Вака ќе знаете дека тој е вистинскиот и дека сте на вистинскиот пат

Кога сте вљубени, светот одеднаш станува поубав. Љубовта и смиреноста која таа ви ја дава ја оттргнуваат од вас целата негативна енергија...
Радио Милева

Елеонора Миљковиќ – сродна душа со Карлеуша: Во истите мини бикини, истата поза само… наместо голем сладолед на стапче, Нора лиже џамбо лижавче! (ФОТО)

Уште една тура секси фотографии на единствената Македонка која учествуваше во најгледаното регионално реално шоу „Задруга“ чија...
Радио Милева

Цеца ги откри фазите во животот: „Вистинска љубов се бара кога си во дваесеттите, сродна душа во триесеттите, а во четириесеттите… нешто друго!“ (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ  на Инстаграм сподели порака во која се пронајде себеси… Или поточно, во фазите на животот. Пејачката напиша...
Радио Милева

Милица Тодоровиќ неодамна ја раскина петгодишната врска, а еве кога ќе ја запознае својата сродна душа (видео)

Пејачката Милица Тодоровиќ неодамна ја раскина петгодишната врска со кореографот Милош Пауновиќ. Оваа вест ја изненади јавноста бидејќи...
Радио Милева

Катарина Грујиќ објави селфи од креветот, ама сите гледаа во тетоважата на раката на нејзиниот партнер! (ФОТО)

Српската пејачка Катарина Грујиќ е веќе неколку месеци во врска со извесен Коста од Црна Гора, момче за кое се знае дека изнајмува јахти...