сораја

Пронајдени се 58 резултати на тема „сораја“
Радио Милева

По тешката сообраќајка во која животот и висеше на конец, Сораја повторно итно оперирана: По неколкучасовната операција еве каква е состојбата на познатата старлета (ФОТО)

По стравичната сообраќајна несеќа која ј доживеа во саботата понатата старлета Сораја Вучлќ се уште е бори за живот. „Лекарите од саботата...
Радио Милева

Сораја повторно го промени изгледот: Старлетата овој пат не мораше „да легне под нож“, доволни беа само ножици (ФОТО)

Сораја Вучелиќ стана позната благодарејќи на учеството во регионалното реално шоу „Големиот брат“ во 2011 година, по што ѝ процвета...
Радио Милева

Полуголата старлета ги „поремети“ мажите: Сораја со гигантските гради на увид низ град, на ноќна прошетка по Тиват! (ВИДЕО)

На црногорската старлета Сораја Вучелиќ веќе неколку години и е забранет влез во Србија. Екипата на емисијата „Папарацо лов“ ја снимила...
Радио Милева

Им беше најдобра другарка на Сораја и нашиот Дарко-Спејко со кого беа задно во „Големиот брат“, а потоа преку ноќ исчезна: Барабара Шегетин денес не личи на себе (ФОТО)

Јавноста ја запозна како  учесничка во реалното шоу „Големиот брат“, а македонската особено се заинтересира за  Барбара Шегетин, постарата...
Радио Милева

Српските силиконски старлети распиштолени среде Дубаи ги збудалеа шеиците: Сораја и Шавија на провод или печалба? (ФОТО+ВИДЕО)

Двете познати силиконски старлети Наташа Шавија и Сораја Вучелиќ пред некоку дена замина за Дубаи. Овој популарен туристички центар...
Радио Милева

Да беше Сораја вака облечена во скопската кафеана, кој знае дали ќе ја станеа: Старлетата само со провидна бела лента преку гигантските силиконски гради (ФОТО)

Старлетата Сораја Вучелиќ со секоја своја нова објава на Инстаграм предизвикуваа бурни овации на воодушевените обожаватели. Така...
Радио Милева

Сораја го славеше роденденот во Истанбул: Луксуз платен илјадници евра и познатата српска водителка меѓу сите старлети (ФОТО)

За големата роденденска прослава во Турција организирана од Сораја Вучелиќ во регионалните медиуми се’ уште се зборува, а сега се...
Радио Милева

Сораја на кафе во проѕирни гаќички под кои и се наѕира венериниот брег, мазен како ски писта од замрзнат снег (ФОТО)

Српската старлета Сораја Вучелиќ неодамна се најде во центарот на нов скандал, кога наводно одбила да плати сметка во еден ресторан...
Радио Милева

Сораја „исфрлена“ од скопски локал со човекот за кој точно не се знае во какви релации е, но затоа се знае кој беше нејзиниот последен љубовник (ФОТО)

Приватниот живот на старлетата Сораја Вучелиќ деновиве е во центарот на вниманието на јавноста откако таа со својот „пријател“ наводно...
Радио Милева

Сораја кога и да се појави „крева прашина“: Старлетата на плажа во мини бикини, со фејслифтинг и набилдани силикони „ќе ве извади од панталони“ (ФОТО)

Старлетата Сораја Вучелиќ замина на одмор во Грција, од каде редовно „ги сервисира“ своите следбеници со провокативни и голи изданија...
Радио Милева

Сораја е одново вљубена, само овој пат во… жена: Сочниот бакнеж на двете силиконски убавици, ќе ви предизивика недоумици?! (ВИДЕО)

Старлетата Сораја Вучелиќ шокираше со ново видео на својот Инстаграм профил.Имено, таа сподели клипче на кое е снимана со русокоса пријателка,...