софија

Пронајдени се 15 резултати на тема „софија“
Радио Милева

Вака пееше Тоше за своја душа и пријателите во кафеана: „Јовано, Јованке“, ечеше своевремено среде Софија (ВИДЕО)

Тоше Проески, најголемата македонска поп-ѕвезда, остави неизбришлива трага со своите емотивни песни и вонсериски глас. Трагично загина...
Радио Милева

Ќерките на Силвестер Сталоне се „бомби во бикини“: Нивната убавина кожата ја наежува, па покрај нив Рамбо никој не го ни забележува (ФОТО)

Силвестер Сталоне не крие колку се гордее со своите ќерки, Систин, Софија и Скарлет кој ги доби од бракот со сопругата Џенифер. Како...
Радио Милева

Некогаш талентираната македонска поп пејачка станува позната во Бугарија: Дел од украден живот или со нов живот во себе? (ФОТО)

Се сеќавате ли на младата македонска поп пејачка Тамара Ангеловска, која најчесто настапуваше на домашните и меѓународните фестивали...
Радио Милева

Откако од него кренаа раце и пајташите од Софија, Зајко се врати дома… во кафезот на улица Македонија!

На 25-ти февруари 2020 година, илјадници луѓе на улиците на македонската прстолнина протестираа против неправдите. За тоа време, во тајната...
Радио Милева

Бугарите имаат свој, ама и ние имаме наш: Гол се сликал во кампања за градоначалник на Софија, зашто „политиката е порно“

Во неделата во соседна Бугарија се одржаа локалните избори. Кандидатот за градоначалник на Софија од Бугарско Национално Обединување,...
Радио Милева

Аца Лукас тврди дека неговата бивша жена Соња, сака ќерката од првиот брак да им ја упика за снаа на Брена и Боба

Аца Лукас тврди дека неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ се обидува да ја омажи својата ќерка Софија со синот Лепа Брена и Боба...