скара

Пронајдени се 10 резултати на тема „скара“
Живот и Стил

Првомајска скара: Неколку совети како кременадлите, вешалиците, плескавиците, ќебапите, колбасите… да ви бидат сочни, а не тврди или изгорени!

Празнувањето на 1. и 2. Мај не може да се замисли без скара. Оние што се на велигденски пост, денеска ќе го прослават Денот на трудот со...
Радио Милева

Ана Кораќ зајде од бес: Го изнесе кучето во луксузен ресторан, па нарача бифтек за себе, бело месо на жар за песот, сервирани на иста маса (ФОТО)

Старлетата Ана Кораќ во последно време живее раскалашено до максимум. Откако неодамна направи гала роденденска забава за својот миленик...
Радио Милева

Кај беа и што „кркаа“ познатите македонски фаци за 1-ви Мај: Од скара на балкон и прасе на ражен во двор, до јагоди, пршута и печеница на викендица… (ФОТО)

Први Мај… Ден на трудот, ден на работникот, симбол на борбата за неговите права за подобри работни услови, помала експлоатација, помало...
Радио Милева

Рада Манојловиќ и Харис заради коронавирусот раскинаа: Карантинот сите ги зближува, нив жестоко ги скара! (ФОТО)

Над врската на Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ повторно се надвија темни облаци. Како што открива изворот за „Стар“,  естрадно-љубовната...
Радио Милева

Маестро Џорлев вака се потсети на татко му, човекот кој го научи на најважните нешта во животот, па покажа што е живот… меѓудругото (ФОТО)

„Татко мој, ти благодарам што ми го покажа патот на чесноста, човечноста, семејната вредност, како се сака и негува Македонската музика,...