шкотска

Пронајдени се 4 резултати на тема „шкотска“
Мегафон

Македонија против Португалија, Шкотска, Италија, Русија, Шведска или Велс во првиот бараж чекор на патот до Катар?

Македонската фудбалска репрезентација ги дозна сите можни противници во плејофот за пласман на Светското првенство во Катар, откако...
Радио Милева

Трагично место полно со болни спомени: Принцот Вилијам се сеќава на моментот кога му соопштиле за смртта на мајка му

При неговата посета на Националното собрание на Шкотска, принцот Вилијам изјави дека од ова место враќа убави и болни спомени. Имено,...