се или нешто

Пронајдени се 22 резултати на тема „се или нешто“
Радио Милева

Лила ја разреши дилемата за која на многумина им стоеја прашалници: „Како успеваше да биде пред камери кога животот и го задаваше најсилниот удар?“ (фото)

За нашата позната ТВ водителка Лила Филиповска периодов се пишува наголемо, иако и претходно никогаш не била надвор од рамкте на медиумската...
Радио Милева

Емотивен момент во „Се или нешто“: Натпреварувачите се расплакаа, а солзите не можеше да ги задржи ниту Лила (видео)

Во едно од последниоте изданија на гејм шоуто „Се или нешто“ се случи емотивен момент од кој емпатијата беше присутна кај сите присутни. Имено,...
Радио Милева

Ова не се случило цели 11 сезони: Возбудата во „Се или нешто“ до плафон- милионот две емисии по ред е кај натпреварувачот! (фото)

Гејм шоуто „Се или нешто“ на телевизија Сител се емитува цели 11 години или 11 сезони по ред каде поминале стотици натпреварувачи. Едни...
Радио Милева

Кога Лила ќе ги крене нозе на шофершајбната сите се прашуваат каде се менувачот и рачната, а таа самата… нешто трето? (ФОТО)

Лила Филиповска со кренати нозе на шофершајбната се провозе низ Скопје. Водителката на најпознатото „гејм шоу“ – „Се или нешто“,...
Радио Милева

Ултра секси стајлинг за почеток на новата сезона: Лила во жешко издание за снимањето на „Се’ или нешто“ (фото)

Лила Филиповска дека знае да ужива, знае, без разлика кое годишното време е. Водителката на „Се или нешто“ летото го помина уживајќи...
Радио Милева

94 – годишната Добрила Ивановска Чабриќ учествуваше во „Сè или нешто“ – eве со колку пари си замина oд квизот (фото)

Во петочното издание на квизот „Сè или нешто“ натпреварувачка беше македонската победничка на регионалното музичко шоу „Никогаш...
Радио Милева

За Лила Филиповска заврши летото, па се на врати на снимање и доби пријатно изненадување: „Моите фанови се подбори од твоите“ (фото)

Лила Филиповска дека знае да ужива, знае да ужива, без разлика кое годишното време. Водителката на „Се или нешто“ летото го помина уживајќи...
Радио Милева

(ФОТО) Сопругата на македонскиот пејач квалитетно го олесни сефот на банкарот, саканиот и бебето во стомакот и донесоа голема среќа во „Се или нешто“!

Во седум сезони колку што веќе трае квиз шоуто „Се или нешто“, се случиле доста интересни моменти за паметење, а вчерашната емисија...
Радио Милева

(ФОТО) По девет години: Скопјанката Вики од „Големиот брат“се појави пред камери и тоа кај Лила на гости!

Поминаа девет години откако близначките Вики и Кики Ралеви учествуваа во третата сезона од реалното шоу „Големиот Брат“ во Србија. Тогаш,...