сандра булок

Пронајдени се 8 резултати на тема „сандра булок“
Радио Милева

„Во последната фаза му го нападна ‘рбетот и мозокот “: Кои се симптомите на болеста што ја предизвика смртта на партнерот на Сандра Булок?

Светот ја слушна веста дека сопругот на Сандра Булок, фотографот Брајан Рендал, починал на 57-годишна возраст од ретката болест АЛС (амиотрофична...
Радио Милева

Сандра Булок се заљубила во колегата: „Едвај го довршив снимањето, кога ме гледаше останував скаменета“

Актерот Киану Ривс е навистина посебена личност и актер. Тој ја восхитува женската публика, но и своите колешки. Тоа го потврди актерката...