сад

Пронајдени се 61 резултати на тема „сад“
Радио Милева

Беше млада македонска поп ѕвезда, денес е горд сопруг и татко и повеќе не живее во Македонија: Ќе го препознаете ли, пееше „Едно тело“, ама сега е малку повеќе од тоа? (ФОТО)

Некогаш беше млада македонска поп ѕвезда, една од оние од новиот бран заедно со Лозано, ДНК, Врчак, Тарабунов, Димитар Андоновски…...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ мами со „жежок поздрав“ од Мајами: Пејачката е на турнеја низ САД, па на плажа на Флорида покажа колку е згодна „риба“ (ФОТО)

Популарната пејачка Теодора Џехверовиќ моментално е на турнеја низ Америка, од каде објави „жешки“ фотографии од Мајами. Овој пат...
Радио Милева

Не, не е фатаморгана… ова се новите бомбастични фотки на „Жена од султана“: Тијана Милентијевиќ во секси бикини, само за оние над 18 години (ФОТО)

Српската фолк пејачка Тијана Милентијевиќ, попозната по прекарот „Жена од султана“, е на турнеја низ Америка, каде ноќе настапува,...
Радио Милева

Огуз од турската серија „Кога лисјата паѓаат“ денес работи како камионџија во САД, има сопруга и две деца, а тешко би го препознале како изгледа (фото)

Турската серија „Кога лисијата паѓаат“ своевремено беше хит во Македонија, а сега љубителите на турските драми имаат можност репризно...
Радио Милева

Ја напуштила работата поради OnlyFans: Медицинска сестра од САД ја разбранува јавноста со нејзината одлука (ФОТО)

Мајка на три деца од американската држава Масачусетс мораше да ја смени работата поради објавување искрени фотографии на онлајн платформата...
Радио Милева

Вака денес изгледа некогашната М2 ѕвезда, Ламбе Алабакоски: Ќе го препознаете ли со вишок килограми и проретчена коса? (ФОТО)

Тој своевремено беше една од оние  музичка надежи кои излегоа од музичкото шоу за потрага по таленти: „М2 – Потрага по ѕвезди“ на...
Радио Милева

Синот на Весна – Бејби кој сега е кај татко му во САД, стана полнолетен: „Златен на мајка ми фали… Кики те сакам колку сите зрнца во песокот“ (ФОТО)

Весна Бејби Петрушевска е неуморна. Кога не е на „штииците што живот значат“, нема престави во театарот или ТВ снимања, го има своетоо...
Радио Милева

Тажната судбина на големиот македонски фолк пејач: Пепи Бафтировски никому ништо не згреши, а изгоре… ( ФОТО+ВИДЕО)

Пепи Бафтировски беше еден од најпознатите фолк пејачи на македонската сцена. Се прослави со песната „Сине мој“ која ја снимаше на...
Радио Милева

„Због једне дивне црне жене“…. Таа е прекрасната жена со црна коса од безвременскиот евергрин на Киќо Слабинац (ФОТО+ ВИДЕО)

Познатиот екс југословенски пејач, славонецот Крунослав Киќо Слабинац почина денеска, а медиуми откриваат која е жената на која пред...
Радио Милева

Оливера Ѓорговска пријателите „ја извадија од гаќички“ приредувајќи и шокантно роденденско изнендаување: „Згазнаа човек“ пред нејзини очи, па се „згазија од смеење“! (ВИДЕО)

Македонската пејачка Оливера Ѓорговска пред неколку години замина во САД на усовршување на своите гласовнии можности.Постдипломските...
Радио Милева

„Ѕвездите на Гранд“ останаа без еден од најатрактивните членови на жирито: Марија Шерифовиќ јавно му се обрати на Саша Поповиќ да му каже дека го напушта (ФОТО)

Еден од најдобрите вокали во регионот, пејачката Марија Шерифовиќ во моментов престојува во Америка, поточно во Калифорнија. Како и...
Радио Милева

Беше омилен српски ТВ водител, но откако ја претепа свршеницата, се исели од Србија: Еве каде е и што работи сега (ФОТО)

Тој беше еден од најпопуларните српски ТВ водителии. Успешно ја градеше својата кариера со години, а потоа се случи скандал кој неговиот...