росана сариќ тодоровска

Пронајдени се 5 резултати на тема „росана сариќ тодоровска“
Радио Милева

По 20 години пауза Росана се враќа на сцената, иако многу се двоумела „пеперутките“ пресудиле!

На 34. издание на „Макфест“ што ќе се одржи на 10, 11 и 12 октомври 2019 во Штип, меѓу изведувачите на сцената ќе запее и пејачката Росана Сариќ-Тодоровска. По...
Радио Милева

„После толку години првпат без мојот ангел“: Пејачката Росана со емотивна порака за починатиот брат

Новогодишните празници се прилика која ја користиме за ги поминиме со своите најмили, најблиски, пријатели, роднини. По повод на новогодишните...