ромео грил

Пронајдени се 10 резултати на тема „ромео грил“
Радио Милева

На Калиопи и „разводот и е песна“: Вака поп дивата му го честиташе роденденот на бившиот сопруг, сегашен пријател и нејзин хитмејкер Ромео Грил (ВИДЕО)

Македонската поп дива Калиопи Букле е една од ретките која има настапи и во време на коронапандемија и тоа најмногу, надвор од Македонија....
Радио Милева

Калиопи се врати од кај Ромео Грил и со насмевка од „шестка до шестка“ сподели убави вести: „Не можам да дочекам“ (фото)

Музичката сцена повеќе од една година е на принудена пауза поради пандемијата со коронавирусот. Естрадните уметници не само што не...
Радио Милева

Калиопи ги „истури“ на Инстаграм емоциите кон екс-сопругот Ромео Грил: „Фантастичен татко, пријател и човек…“ (видео)

Бракот меѓу Калиопи и композиторот Ромео Грил одамна е завршен на документ, а иако не функционираат како сопружници, тие се едни од ретките...
Радио Милева

Ромео Грил проговори за односот со Калиопи, а на нејзиниот концерт во Белград дојде со сегашната сопруга

Изминатата недела нашата пејачка Калиопи пееше пред преполниот Сава центар во Белград, а на концертот дојдоа голем број познати личности,...