ристе ристески

Пронајдени се 31 резултати на тема „ристе ристески“
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ важеа за срамежливи момци, a сега Мартинијан и Ристе се соблекоа и покажаа повеќе од вообичаено

Кон крајот на јуни заврши последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а со завршувањето кандидатите се ослободија...
Радио Милева

Саша Поповиќ беше во Скопје поради аудициите на „Ѕвездите на Гранд“, а овие македонски пејачи беа дел од жирито

Неодамна заврши 12 – тата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а веќе се одржаа и аудициите за следната сезона која...
Радио Милева

Милица Павловиќ му фрли око на Ристе Ристески, па јавно му порача: „Биди храбар како сите во Македонија, активирај се“

Македонскиот победник во „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески неодамна ја издаде својата нова песна „Неизлечиво“ која има одличен...
Радио Милева

Ристе Ристески пред неколку месеци се пресели во Белград, а сега оваа пејачка јавно го праша дали сака да и биде зет

Охриѓанецот Ристе Рисетски сите го паметиме по неговото учество во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде пред 2 години ја однесе...
Радио Милева

Се посрамоти: Го прашаа Ристе Ристески кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија – еве што одговори

Охриѓанецот Ристе Ристески сите го паметиме по неговото учество во „Ѕвездите на Гранд“, каде пред две години успеа да ја однесе победата. Ристе...
Радио Милева

Ристе Ристески е единствениот Македонец кој победи во „Ѕвездите на Гранд“, а сега со нов потег пред неговата публиката

Ристе Ристески сите го паметиме по учеството и победата на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, пред две години, Ристески...
Радио Милева

Многу добро го познавате од „Ѕвездите на Гранд“: Овој Македонец влезе како специјален гостин во „Задруга“

Охриѓанецот Ристе Ристески сите го паметите по регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што во 2017 година ја однесе победата...
Радио Милева

Стефан Величковски објави видео зад сцената на „Ѕвездите на Гранд“, а еве кој македонски пејач ќе му биде ментор

Пред два месеци започна новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде што има нови правила за сите учесници. Односно,...
Радио Милева

Карлеуша за него велеше: „Mногу си секси“, а сега Ристе Ристески се соблече и го покажа згодното тело! (фото)

Кога се појави на сцената на Гранд во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“  веднаш ја освои публиката со својата насмевка...
Радио Милева

Анета Молика и Ристе Ристески колегијално „селфи“: Познатите пејачи блеснаа заедно на свадба (фото)

Анета Молика важи за еден од подобрите македонкси вокали, па каде и да се појави прави вистинска атмосфера и знае да ги пренесе хитовите. Нејзиниот...