рак на дојка

Пронајдени се 12 резултати на тема „рак на дојка“
Радио Милева

Мнгоумина ја критикуваа Мелани Грифит да не се разголува, но таа во седмата деценија го направи тоа со силна причина (фото)

Холивудската актерка Мелани Грифит ги воодушеви обожавателите на Инстаграм споделувајќи ги своите последни фотографии во розова долна...
Мегафон

Актерката Емра Куртишова позната како Исаура од „Преспав“ испрати силна порака до сите жени: „Блиску до себе…“ (ФОТО)

„Блиску до себе. Чекор три… Прегледајте ги градите додека лежите, користејќи ја десната рака за проверка на левата града и обратно!...
Радио Милева

Водителката дознала дека има уште само неколку дена живот: „Мојот час чукна, сега брзо подготвувам последен подарок за синот“

Рејчел Бленд, водителка на ББС, дознала дека боледува од рак на дојка од ноември 2016 година. Во август годинава и е соопштено дека поради...