прв состанок

Пронајдени се 34 резултати на тема „прв состанок“
Љубов и Секс

Правилото на „три дена“: Колку да почекате пред да се јавите на вашиот потенцијален партнер по првиот состанок?

Дотерување, пеперутки во стомакот, размислување за прашања и одговори се само дел од првиот состанок. Неизвесноста како ќе помине првата...
Љубов и Секс

Се приближува вашиот прв состанок, а не знаете дали ќе му се допаднете? Со овие совети, ќе ги оставите мажите без зборови

Ако се сретнете со можни претенденции за врска, дружење, брак, веќе на првиот состанок покажете дека сте дама со јасен став Живееме во...
Љубов и Секс

Пронаоѓањето на втората половина не е лесно: Овие прашања треба да ги поставите на првиот состанок

Додека во неколку наврати пишувавме за тоа што не треба никако да се разговара на првиот состанок и кои прашања треба строго да ги избегнувате,...
Радио Милева

Александра Пријовиќ откри непознати детали од почетокот на врската со Филип Живојиновиќ: „Ме освои со пакет со вода“

Александра Пријовиќ за медиумите откри дека Филип Живојиновиќ ја освоил кога на првиот состанок и донел пакет со вода. „Ме воодушеви...