пријател

Пронајдени се 28 резултати на тема „пријател“
Радио Милева

Исповед на пријателот на Шабан Шаулиќ по три години од смртта на пејачот: „Пречувствуваше дека нешто ќе му се случи, ми кажа – „Ќе ме најдете на пат“

На 17 февруари 2022 ќе се наполнат три години од срмтта на Шабан Шаулиќ кој почина во сообраќајна несреќа во Германија. Пријателот и соработникот...
Радио Милева

„Ја тепаше и гола ја исфрли на улица“: Пријател на Тања Савиќ откри шокантни детали од бракот на пејачката

Пријател на Тања Савиќ одлучи да откри се што трпела пејачката од нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ. „Душан е наркоман која ја малтретираше...
Радио Милева

Познатиот српски фолк композитор раскажа низ каков пекол минал: Најдобриот пријател во неговата кафеана со нож му го распарал стомакот

Пејачот и композитор Слободан Бетулиќ Бетула е заслужен за хитовите на многу познати пејачи како што се: Мерима Његомир, Недељко Билкиќ,...
Радио Милева

Некогашниот тапанар на „Леб и сол“ во канџите на короната бие битка за живот: „Држи се Драгољубе, мораш да победиш“ – му порача неговиот колега и пријател, Кокан Димушевски (ФОТО)

Деновиве во сите медиуми во регионот одекна веста дека познатиот екс – ЈУ рок-музичар  Драгољуб Ѓуричиќ е пренесен на интензивна...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ за прв пат отвори душа: За девојките пред Богдана, за смртта на Аркан и човекот во кого нашол втор татко, за детството и ќотекот од Цеца… (ФОТО)

Младиот боксер ја отвори душата и раскажа сè за своето детство и тоа како растел без едниот родител, девојките што ги имал пред сопругата...
Радио Милева

По разводот со Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска е со ново момче: „Пријатели засекогаш или љубовници… понекогаш?“ (ФОТО)

Македонската убавица, модел и мисица, „чат-пат“ и пејачка Кристина Димитриевска, станува се$ поатрактивна не само физички, туку и за...
Радио Милева

Оливера Ѓорговска која живее во САД, го шашардиса својот црномурест пријател: Прилепчанката му продаде Коперфилд магија или прилепски мајмунлоци? (ВИДЕО)

Некогашната македонска пејачка пред 6-7 години замина во САД, каде својата борба  за место под ѕвездите на македонската естрада ја замени...
Радио Милева

Џенифер Анистон објави потресна фотографија од пријател заразен од коронавирус како лежи приклучен на респиратор (фото)

Холивудската актерка Џенифер Анистон постојано апелира на здрав разум и почитување на мерките за зашта од коронавирусот. Таа овој пат,...
Радио Милева

Почина продуцентот на Џала Брат: Траперот со потресен статус се прости од својот млад пријател и соработник (ФОТО)

Младиот музички продуцент Ријад Фазлиќ познат под уметничкиот прекар „Колатерал“ почина во Сараево, а неговите колеги и бројни музичари...
Радио Милева

Готово е, Душко Тошиќ се разведува од Карлеуша: Побарал адвокат и нема намера да и ја прости секс аферата (ФОТО)

Јелена Карлеуша ќе остане без милионите на својот сопруг, бидејќи Душко Тошиќ нема намера да и ја прости  нејзината секс афера со Огњан...