преспав

Пронајдени се 83 резултати на тема „преспав“
Радио Милева

Tијана Дапчевиќ раскажа како функционира со Игор Ангелов зад камерите на „Преспав“: „Вие двајца стварно сте како брачен пар“ (видео)

Пејачка, водителка, актерка, мајка, сопруга, пријателка, сестра, колешка….Тијана Дапчевиќ е сестрана личност. Освен со својот глас,...
Радио Милева

По завршувањето на петтата сезона на „Преспав“ гледачите прашуваа дали ќе има наредна – еве го одговорот…

Петтата сеозна на македонскиот ситком „Преспав“ започна да се емитува на 18 декември, крајот од минатата 2020 година. Погледнавме 20 незаборавни...
Радио Милева

Хонорарите во култната серија „Подобар живот“ биле толкави што Лидија Вукиќевиќ си купила куќа: Колку заработеа нашите актери од „Преспав“?

Серијата „Подобар живот“ премиерно се прикажуваше на домашните телевизии во периодот од 1987 до 1991 година, а бројни репризни изданија...
Радио Милева

Преслава од „Преспав“ стана милионерка: Актерката пријавила заработка од 1.198.000 лева само за 2018 и 2019 година, додека за 2020 податоците се’ уште не се објавени! (ФОТО)

Јана Маринова, која нашата публика ја запозна како газдарица Преслава од најгледаниот македонски ТВ ситком, хумористичната серија...
Радио Милева

Денес важи за успешна пејачка и живее надвор од Македонија: Ќе препознаете ли кое македонско девојче е на фотографијата?

Албумите со фотографии секогаш ни будат спомени и не потсетуваат на одреден период во животот. Некои од нив не враќаат на детството,...
Радио Милева

Родена глумица: Македонската пејачка во улога на Бугарката Глорија во „Преспав“ – сестрата на добро познатата Преслава (видео)

По урнебесната епизода со младата актерка Драгана Левенска која ја глумеше сексапилната гостинка Благородна во популарниот македонски...
Радио Милева

Еве која е приватно Благородна, гостинката што го запали Коста во „Преспав“ со својот телесен раскош и отворениот брак (фото+видео)

Во најновата 11 епизода од 5-тата сезона на македонскиот ситком „Преспав“, насловена „Отворен брак“, во пансионот се ширеа секс вибрации...
Радио Милева

Јелена Јованова откри поради која причина не се појави во специјалното новогодишно издание на „Преспав“

На новогодишната ноќ гледачите на првиот канал на Македонската телевизија имаа можност да го гледаат специјалното новогодишно издание...
Радио Милева

Насмејте се од душа за убав почеток на 2021 година со најурнебесните моменти од снимањето на 5-тата сезона на „Преспав“ (видео)

На 18-ти декември веќе изминатата 2020 година на првиот канал на Македонската телевизија започна да се емитува 5-тата сезона на популарниот...
Мегафон

Новогодишна програма на МРТ: Сузана Спасовска, Влатко Стефановски, Ѓоко Танески, Дарио… во ,,Преспав”, и нови филмови од 2018 и 2019 година

За дочекот на новогодишната ноќ, кога се актуелни препораките да се слави дома, извесно е дека најголемиот дел од граѓаните ќе ја поминат...
Радио Милева

Пред самиот почетокот на петатта сезона, Наим од „Преспав“ откри кој газда најмногу го „нервира“, а еве што вели за Ула

На 18 декември започнува петатта сезона на „Преспав“, а публиката со нетрпение го очекува емитувањето на првата епизода од петотто...