преработка

Пронајдени се 25 резултати на тема „преработка“
Промотер

„Силви бенд“ со нов албум „Како во сон“ и преработка на старата македонска песна – „Ја излези стара мајко“ (ВИДЕО)

Брачната музичка двојка Силви и Влатко Плевнеш или попознати како „Силви бенд“ во последната недела од годината што измина, го издадоа...
Промотер

Мики Јовановски Џафер и во зрели години покажа дека е махер за рок ен рол, па Johnny B. Good го претопи во – „Џоле бре гол“ (ВИДЕО)

Некои  музички ѕвезди се како оние вистинските ѕвезди на небото… Можеби секој ден не ги гледате, ама сепак секогаш се тука кога ќе...
Мегафон

„Вие сте шампиони“: Легендарните „Квин“ им посветија преработка на својот голем хит на здравствените работници и пациентите (ВИДЕО)

Двајцата преостанати членови на ориганлната постава на легендарните „Квин“, гитаристот Брајан Меј и тапанарот Роџер Тејлор, заедно...
Промотер

Со една надеж, за трошка љубов, за малку среќа живееме… Ѕвездите од македонската музичка естрада ја преработија -„Чукни во дрво“ (ВИДЕО)

Дека некои песни се безвременски и својот пат, своето место и значење го покажуваат тогаш кога е најпотребно, та било тоа години подоцна,...