празник

Пронајдени се 77 резултати на тема „празник“
Радио Милева

Далила празникот го прослави „качена одозгора“: „Напалената“ задругарка толку страсно „го јаваше“ Филип Цар, како да е на родео натпревар (ВИДЕО)

По конфликтот во просторијата за пушење каде разговарале за нивната „чудна“ врска, каде се селеа од едно во друго „љубовно гнездо“,...
Радио Милева

Се шири семејството на Шерифовиќ: Марија откри кој се вселил во нејзиниот стан, па ги разнежни сите со фотографијата (Фото)

Пејачката и победничката на Евровизија, Марија Шерифовиќ е позната по љубовта кон животните, а нејзиното куче Хак, кое со години ја следи...
Мегафон

Денес е Благовештение или во народот познат како Благовец: Бакнете ја мајка ви, дупнете им ги ушите на децата

Празникот Благовештение е еден од најголемите празници на Христовата Црква. Тоа е момент кога се слави веста за повторното воспоставување...
Радио Милева

За Александра Накова летото никако да сврши: Гевгелиската убавица го испрати сама под облаци на празен базен (ФОТО)

И ова лето, 2021-во, полека заминува… И календарски и според температурите кои се секојдневно во опаѓање. Пеколните жештини можеби минаа,...
Радио Милева

Уште една македонска фолкерка ја прошета тангата по плажа: Кога Сања Ристеска парадира покрај брегот, само на едно ќе ви застане погледот (ФОТО)

Ако лани  нашите пејачки заради корона вирусот  не можеа на море, годинава можат. До душа ништо не фали  да се сончаат и капат и на езеро,...