починала

Пронајдени се 16 резултати на тема „починала“
Радио Милева

Свршеницата на познатиот пејач починала во сон на денот на нивната свадба, а ден претходно славела моминска вечер (ФОТО)

Познатиот пејач Том Ман потврдил дека неговата свршеница Даниела со која има и син одненадеж починала во сон. Таа имала само 34 години...
Радио Милева

Тага во домот на ѕвездата на „Гранд“ и бившо момче на Прија: „Не мораше да заминеш токму на својот роденден“ (ФОТО)

Фолк пејачот и ѕвезда на „Гранд“ Љуба Перуќица, инаку бившо момче на Александра Пријовиќ со која беше во врска пред таа да се омажи...
Радио Милева

„Ураганки“ и српскиот тим непосредно пред излегување на евровизиската сцена доживеале две семејни трагедии: На Ксенија починала баба и, а на придружниот вокал Олга, таткото

Српските претставнички „Хурикејн“ беа вистинска атракција на годинешниот Евросонг 2021. Весели, распеани, разиграни, секогаш подготвени...
Радио Милева

Најтешеките и најемотивни моменти во животот на Кристијан Голубовиќ: „Со првата сопруга десет години се обидуваа таа да забремени, му роди син, а потоа почина од карцином“

Познато е дека Кристијан Голубовиќ, е оженет со Ивана Вељовиќ со која ја има ќерката Вера, но малкумина знаат дека пред неа, тој бил оженет...
Радио Милева

Балашевиќ овие две работи никогаш не ги преболе: Смртта на неговата сестра и тоа што родителите никогаш не му дојдоа на концерт (ФОТО)

Ѓорѓе Балашевиќ речиси се постигнал во животот, но две работи никогаш не преболел и не можел да ги прежали, па тие две нешта му оставиле...