пијанистка

Пронајдени се 3 резултати на тема „пијанистка“
Лице в Лице

Сексапилната пијанистка Лола Астанова пред претстојните концерти во Загреб, Белград, Софија и Скопје: „Никогаш не сум била девојка на Стјепан Хаусер“

Лола Астанова зборува за себе и својата кариера во пресрет на нејзините концерти во Загреб, Белград, Софија и Скопје, од кој првиот е...
Радио Милева

Хаусер ја остави Розга поради Лола: Мини здолништата и долгите нозе ги доведуваат мажите до лудило

 Американката Лола Астанова, родена во Узбекистан, го освои светот на класичната музика со нејзиниот уникатен изглед и вештина во пијано. Некои...