песна

Пронајдени се 293 резултати на тема „песна“
Радио Милева

Аца Лукас ја откри мрачната вистина за големиот хит и кому му го посветил: „Кријам солзи секогаш кога ја пеам“

Една од најемотивните балади кои Аца Лукас ги испеал во досегашната кариера е песната „Лешче“. Во својата автобиографска книга, тој...
Радио Милева

Сузана Гавазова покажа колку има густа и раскошна коса, ама кој ти гледа фризура кога пред себе има секси визура: „Во коси да ти спијам, на гради да ти заспивам“ (ФОТО)

Сузана Гавазова покажа дека летово вистински ужива… летниот одмор максимално го искористи да се одмори, наполни батерии, собере...
Радио Милева

Нов скандал ги тресе „Ѕвездите на Гранд“: Финалистот пеел песна за „колење на Срби“ па наиде на бурни реакции, а сега тој се огласи: „Бев дете“

Финалистот на „Ѕвездите на Гранд“, Садик Хасановиќ од Сребреник се најде во центарот на вниманието поради своето минато. Имено, на...
Радио Милева

Игор Џамбазов доби инспирација на планина, па и напиша песна на Илина: „Ти си малечка од оние цврстите…“ (ФОТО+ВИДЕО)

Љубовната бајка на двете познати, признати и популарни македонски лика – Игор Џамбазов и Илина Арсова не само што се’ уште трае,...
Радио Милева

Саше Љолес и Панчо – ДНК влегоа во конфликт… или само во полемика: „Има само една и единствена навивачка химна за нашите фудбалери и се вика…?“ (ФОТО)

„Македонија на Европско“ или… „Одиме на на Европско првенство“… Или можеби „Але, але Македонија“ или…? Историјата испишана,...
Радио Милева

Дисквалификуваната Вања Кнежевиќ ја објави првата песна, па наиде на негативни коментари: „Ќе остане запаметена по тоа што и рекоа дека изгледа како тетка“

Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана од „Ѕвездите на Гранд“ откако на „Инстаграм стори“ сподели содржини со навреди за Јелена Карлеуша, ...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ не запира со промените на имиџот: Повторно има нова фризура, а пораката под објавата крена прашина на социјалните мрежи (фото)

Младата музичка sвезда Анастасија Ражнатовиќ најави нова песна насловена „Готово“ и откри неколку стихови, а многумина ја забележаа...
Радио Милева

Оваа песна крие голема трагедија: Редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди како Милица Тодоровиќ или Александра Пријовиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Постои една песна која во себе крие голема трагедија. Неа редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди од...
Радио Милева

Проф. Др. Вело Марковски покажа дека не е само врвен инфектолог, туку и патриот со уметничка душа: Со песна за поддршка на уставобранителите и сите неправедно затворани – „Налеј, налеј“

Деновиве доктор Вело Марковски повторно ги изненади сите, речиси целата јавност на социјалните мрежи со седна од своите последно објави....
Радио Милева

„Менуваме се’ за Евросонг“: Членките на групата „Хурикејн“ по негативните коментари откриваат што подготвуваат за Ротердам (видео)

Групата „Хурикејн“ следниот месец ќе ја претставува Србија на „Евровизија“ во Холандија, а членовите на групата, заедно со тимот...
Промотер

Откако кафето не и „запали“, Лиде на Филипче му напиша песна па му порача: „Гo чeкaм вo када мокpa кo cиpeнa, дojди ти кај дaдa нoќвa co сиpeна“! (ВИДЕО)

Лидија Гиновска, која на социјалните мрежи е претставена како Лиде – Лиде стана популарна со со своите коментари на објави кај министерот...
Радио Милева

Жика Јакшиќ, водителот на шоуто „Никогаш не е доцна“ раскажа како и зошто завршил со расцепена глава: Заради девојка, го носеле „на шиење“ во болница!

Продуцент на „Гранд“ и водителна музичкото  шоу „Никогаш не е доцна“, шармантниот Жика Јакшиќ раскажа како и зошто завршил со расцепена...
Радио Милева

Прво интервју на Вања Кнежевиќ откако поради Карлеуша ја дисквалификуваа од „Ѕвездите на Гранд“: „Фала на Бога што Марија беше таму“

Поранешната учесничка на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Вања Кнежевиќ, по дисквалификацијата, за прв пат реши да зборува...
Радио Милева

Елена Китиќ ја криела врската со синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан: Девојката му е сега бремена, а пејачката претходно му посветила своја песна? (ФОТО)

Пејачката Елена Китиќ постојано ги воодушевува своите следбеници со секси фотографии како оние од одморот и видеото на кое пееше топлес....
Мегафон

Евровизија ја забрани песната што требаше да ја претставува Белорусија, зашто наводно ги исмева протестите против Лукашенко

Евровизија ја забрани песната што требаше да ја претставува Белорусија на годинашниот фестивал зашто наводно ги исмева демонстрантите...
Радио Милева

Ибра одново ја направи мегапопуларна: Песната на Нада Топчагиќ со која Ибрахимовиќ се појави на годинешниов Санремо, „растура“ во Италија (ВИДЕО)

Песната „Јутро је“ на Нада Топчагиќобара рекорди по слушаност во Италија, Таа  стана многу популарна особено во провинцијата Ломбардија,...