песна

Пронајдени се 264 резултати на тема „песна“
Радио Милева

Македонскиот избор за Евровизија 2021 пред скандал: МРТ одново со Гарванлиев и рок од само 7 дена за евровизиска песна, пејачите и авторите пред бунт!

„Според  јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да селектираат нова песна за Евровизија...
Радио Милева

Елена Миленковска во нов обид во „Ѕвездите на Гранд“: Жирито ја стави во непријатна ситуација каква не ни замислуваше (видео)

Многумина се сеќаваат на учеството на македонската пејачка Елена Миленковска во „Ѕвездите на Гранд“ во изданието 2019/20 година. Но, нејзиното...
Радио Милева

Штом ја здогледал и напишал песна, а ги споила голема трагедија, по која и до ден денес се во среќен брак (ФОТО)

Тој важи за еден од најпознатите и најуспешни композитори на српската, но и на регионалната естрада. Напишал безброј хитови, многу познати...
Радио Милева

Оваа песна Цеца не сакала да ја пее иако била посветена на Аркан по неговата смрт, а потоа ја отпеа друга пејачка (видео)

Голем број песни кои се отпеани на српската фолк сцена,се напишани од најголемите српски рокери, а една од најпознатите е Милиќ Вукашиновиќ. Во...
Радио Милева

„Због једне дивне црне жене“…. Таа е прекрасната жена со црна коса од безвременскиот евергрин на Киќо Слабинац (ФОТО+ ВИДЕО)

Познатиот екс југословенски пејач, славонецот Крунослав Киќо Слабинац почина денеска, а медиуми откриваат која е жената на која пред...
Радио Милева

Пејачката Јана Тодоровиќ проговори за конфликтот со колешките: „Сека ми ја украде песната, а Стоја престана да ми се јавува“

Српската пејачка Јана Тодоровиќ не е во добри односи со колешките Сека Алексиќ и Стоја Новаковиќ. Иако избегнува озборувања и кавги,...
Радио Милева

Оваа песна крие голема трагедија: Редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди како Милица Тодоровиќ или Александра Пријовиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Постои една песна која во себе крие голема трагедија. Неа редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди од...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ проговори за она што поголго време го крие од фановите, а одговорот не им се допадна на многумина

Анастасија Ражнатовиќ откри што бара од нејзините соработници, па зборуваше за одлуката да паузира во објавувањето песни. – Луѓето...