оставка

Пронајдени се 5 резултати на тема „оставка“
Промотер Радио Милева

Лиде – Лиде има нова песна: Овој пат не е за Венко, по оставката и Лиде го смени – „Шефот“ (ФОТО+ВИДЕО)

Се сеќавате Лидија Гиновска, која на социјалните мрежи е претставена како Лиде – Лиде стана популарна со со своите коментари на објави...
Радио Милева

Иако сега не живее во Македонија и на некогаш популарниот ТВ водител Филе – „Топки“ „му пукна филмот“ од лагите на Заев, па „го подбра на волеј“ (ФОТО)

По сумирањето на резултатите од локалните избори исходот е ваков: Уште една „дебела“ победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и уште една...
Радио Милева

Регионалните медиуми не престанаа да пишуваат: Која е Данела Арсовска – жената која преживеа „бугарска афера“ и го доведе Заев до оставка! (ФОТО)

Главна вест во сите денешни срски медиуми се резултатите од локалните избори, а најмногу оставката на премиерот Зоран Заев, со тоа и...
Ништо лично

Венко Филипче жестоко ги навреди музичарите: „Нека протестираат пред инфективна, пред оние што најверојатно се заразиле на нивните настапи и свадби“!

Реакциите на новите одлуки на владата по препорака на Комисијата за заразни болести за нови мерки за заштита од ковид-19, кои овој пат...
Радио Милева

По обвинувањата за сексуално вознимирување, Пласидо Доминго си даде оставка од Операта во Лос Анџелес

По обвинувањата за сексуално вознимирување, Пласидо Доминго си даде оставака од позицијата директор на Операта во Лос Анџелес. Во соопштението...