новинари

Пронајдени се 6 резултати на тема „новинари“
Радио Милева

Ана Севиќ на излегување од болница ги „прескокна“ новинарите: Лута зашто и забранија да го гледа Дарко или состојбата на Лазиќ повторно критична? (ФОТО)

Пејачката Ана Севиќ, која му е се’ уште законска сопруга на тешко повредениот пејач Дарко Лазиќ кој пред неколку дена настрада во...
Мегафон

Музичарите и музичките новинари се збогуваат со Канго, а Принц удри по циниците и лицемерите: „Сега сите RIP легендо… Го разболевте, го умревте човекот…!

Вчера, 26 март 2018 битката со опаката болест ја загуби уште една македонска уметничка легенда – Симеон Иванов – Канго,  македонскиот...