новинари

Пронајдени се 23 резултати на тема „новинари“
Радио Милева

Напад на обезбедувањето и навреда кон новинарите: Снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ ја обележаа серија инциденти

Неделава започна снимањето на вториот круг на „Ѕвезда Гранда“ и очигледно тоа не им се допадна на некои членови на жирито бидејќи некои...
Радио Милева

Српската пејачка обвинета за проституција има нов проблем: Душица Грабовиќ бившото момче ја уценува со објава на голи фотографии (ФОТО)

Пејачката Душица Грабовиќ ги изненади сите кога сподели скриншотови на кои јасно се гледа како непознат маж ја уценува со нејзини разголени...
Радио Милева

Ана Николиќ имаше брутален одговор на прашањето на новинарите за Раста: „Ти да не си некој сосед од селото, па те интеренсира тоа“

Пејачката Ана Николиќ во последно време е во центарот на вниманието на медиумите поради пишувањата за нејзиниот љубовен живот и шпекулациите...
Радио Милева

Јелена Карлеуша – се’ по список, јавно ги отера медиумите во… : „На сите да ви го… мамичето девијантно, злобно и болно!“ (ФОТО)

Српската „мала од скандала“ уште еднаш покажа дека навистина со право си го заслужува својот прекар. Јелена Карлеуша се огласи на своите...
Ништо лично

Венко Филипче на ТВ Сител конкретно не одговори на ниту едно прашање: Министер за молк и манипулации! (ВИДЕО)

Вчеравечер, 1-ви ноември 2020, министерот за здравство Венко Филипче беше гостин во централното издание на вестите на ТВ Сител. Ама така...
Радио Милева

На што се’ се подготвени анонимците за да станат познати: „Бившо момче на Александра Накова му дало 500 евра на новинарот и ТВ водител Зоки – Фаци за да ја направи позната!“ (ВИДЕО)

Новинарите Зоран Василевски – Фаци, Васко Спасовски и Љиљана Станишиќ открија шокантни детали поврзани со лични искуства од нивната...
Радио Милева

„Неда Украден е постара и од самата „Евровизија“: Откако социјалните мрежи ја измасакрираа дека не и место на Беовизија, пејачката им тресна слушалка на новинарите (ФОТО)

Пејачката Неда Украден сè потешко ги поднесува коментарите дека е зрела за пензија и дека музичките натпревари и фестивали се резервирани...
Радио Милева

Боже, чувај не од зло… ама и од глупости: Александар Белов прв ја откри кражбата, ама дали оние на кои сите покажаа со прст се и арамии?

Руски бенд украде песна од Тоше Проески! Деновиве како бомба одекна приказната за „кражбата“ на некогашниот голем хит „Боже, чувај...
Радио Милева

Ана Севиќ на излегување од болница ги „прескокна“ новинарите: Лута зашто и забранија да го гледа Дарко или состојбата на Лазиќ повторно критична? (ФОТО)

Пејачката Ана Севиќ, која му е се’ уште законска сопруга на тешко повредениот пејач Дарко Лазиќ кој пред неколку дена настрада во...