музеј

Пронајдени се 11 резултати на тема „музеј“
Вистаграм

Необичниот музеј во Вашингтон: Посветен на шпионажата, на посетителите им нуди увид во светот на тајните операции и познатите агенти (фото)

Сместен во срцето на Вашингтон, „Меѓународниот шпионски музеј“ („The International Spy Museum“) е една од најпознатите градски атракции на американската...
Радио Милева

Синот на Есма си замина од Македонија: Симеон Атанасов разочаран од односот на власта се исели од државата (ФОТО)

Музичарот Симеон Атанасов, едно од могуте посвоени деца кои легендарната Есма Реџепова – Теодосиевска ги одгледа, беше тој  кој до...
Радио Милева

Симеон Атанасов: Ќе го платам долгот за лекување на мојата покојна мајка Есма, ако Реџепови се откажат од спорот и музејот и го предадат на Македонија (ВИДЕО)

Откако правната застапничка на семејствата Реџепови и Теодосиевски, адвокатката Весна Тренкоска неодамна ја раскажа и својата приказна,...
Радио Милева

Симеон Атанасов, синот на покојната кралица на ромската музика тврди: „Животната приказна на Есма би била подобра од онаа на Тома“ (ВИДЕО)

Музејот на кралицата на ромската музика Есма и Стево Теодосиевски  во Скопје беше опустошен, ограбен, искршен, уништен… уште пред...
Радио Милева

На тригодишнината од смртта на кралицата Есма, нејзиниот син Симеон јавно ја прозва државата работите да ги земе во свои раце!

По само три години од смртта на кралицата на ромската песна, да не беше нејзиното животоно дело, нејзината музика и песна со која го обиколи...