мозочен удар

Пронајдени се 18 резултати на тема „мозочен удар“
Радио Милева

Тара Симов и се слоши, падна, па „преврте очи“: Учесничката во „Задруга 5“ по една жестока кавга за малку што не се шлогираше (ВИДЕО)

Тара Симов и Менсур Ајдарпашиќ синоќа се степале со вербална пресметка, а се’ кулминирало со тоа што на Тара потоа и се слошило, што...
Радио Милева

По пет месеци откако доживеа мозочен удар, Тони Цетински на својата сопруга испрати емотивна порака

Сопругата на Тони Цетински и неговата најголема поддршка, Дубравка Цетински во средината на јуни доживеа мозочен удар и беше хоспитализирана. Сопругата...
Радио Милева

„Ги молав болничарите да ме остават да умрам, сакав да се исклучам од апаратите“: Мајката на змејовите од „Игра на тронови“ очи во очи со смртта!

Ѕвездата на серијата „Игра на тронови“ Емили Кларк, неодамна откри дека за време на снимањето на првата сезона на серијата доживеа...