Мими Јовановска

Пронајдени се 17 резултати на тема „Мими Јовановска“
Радио Милева

Македонската „Гранд ѕвезда“ со вереникот на Јонско море: Мими и Нуне уживаа во благодетите на животот на „меден месец“… на проба!? (ФОТО)

Mладата македонска пејачка Мими Јовановска од Велес публиката ја запозна по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите...
Радио Милева

Мими Јовановска и покрај сите пофалби од жирито, испадна од „Ѕвездите на Гранд“: „Ти изгледаш како холивудска ѕвезда“

Мими Јовановска од Велес настапуваше во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“. Во петиот круг Мими пееше во дуел со нејзината против...
Радио Милева

Во оваа сезона на „Ѕвездите на Гранд“ тие се конкурентки, но еве што мисли Мими Јовановска за учеството на Елена Миленковска (фото)

Во актуелната сезона на популарното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, се натпреваруваат повеќемина Македонци од различни...
Радио Милева

Мими Јовановска откри какви се членовите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ кога не се вклучени камерите (фото)

Младата велешанка Мими Јовановска која е учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, периодов е доста актуелна во домашните мредиуми, па се почесто...
Радио Милева

Мими Јовановска растура на сцена, а еве како и оди во љубовта – ова е нејзиното момче со кое е во врска 3 години (фото)

Мими Јовановска од Велес  со својот глас и талент го освои жирито, но и публиката во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Мими...
Радио Милева

Од неа го наследила талентот и убавината, а на прв поглед би помислиле дека се сестри: Мими Јовановска најголемата поддршка во „Ѕвездите на Гранд“ ја добива од мајка си која ја пријавила на шоуто (фото)

Во последната сезона од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на сцената застанаа да го покажат својот талент голем број кандидати...
Радио Милева

„Браво Мими, беше маестрална“: Мими Јовановска повторно го воодушеви жирито во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и Мими Јовановска од Велес. Мими беше во дуел со Немања Ѓурѓевиќ. Македонската...
Радио Милева

Мими Јовановска потфрли во „Ѕвездите на Гранд“, а по лошите критики од жирито се огласи на својот Инстаграм (видео)

Во третиот круг на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, кандидатката Мими Јовановска од Велес ги освои сите шест гласови...
Радио Милева

Мими Јовановска воодушеви во „Ѕвездите на Гранд“, а сега покажа од кого ја наследила својата убавина (фото)

Македонската пејачка Мими Јовановска воодушеви со своите вокални способности во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Под...