меган маркл

Пронајдени се 278 резултати на тема „меган маркл“
Радио Милева

Кралицата Елизабета експресно ги „откачила“ Хари и Меган на исклучително важен ден за Велика Британија

Пред скоро една година принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл решија да се одделат од кралското семејство и должностите, а набрзо...
Радио Милева

Меган Маркл откри дека изгубила бебе: „Додека ги менував пелените на Арчи, почувствував силна болка во стомакот“

Меган Маркл откри дека имала спонтан абортус кога се преселила во САД. Имено, војвотката од Сасекс откри дека го изгубила второто дете...
Радио Милева

Меган и Хари останаа без својата резиденција во кралската палата: Работите им се изнесени сред ноќ, а еве на кого припадна домот

Меган Маркл и принцот Хари се откажаа од кралските должности на почетокот на годината, а како што сега објави „Дејли мејли“, тие останаа...
Радио Милева

Односот помеѓу браќата принцови Хари и Вилијам е многу лош, а причина за тоа е постапката на Меган Маркл

За лошата врска помеѓу принцот Хари (36) и принцот Вилијам (38) се зборува веќе подолго време, а во новата книга за британското кралско семејство...
Радио Милева

„Меган Маркл го врти Хари околу малиот прст“: Бракот им е пред распад – пукнала тешка расправија среде ресторан

Принцот Хари и Меган Маркл уште од нивната венчавка во 2018 година се борат против вниманието на медиумите, кое не стивнува. Сето ова кулминираше...
Радио Милева

Сега е слободна од кралските обвски и може да носи што сака: Меган Маркл во куси панталончиња ги покажа голите нозе (фото)

Иако кога се омажи за принцот Хари и првпат се запозна и ги искуси кралските обичаи, Маган Маркл повеќе ја сакаше слободата и претходниот...
Радио Милева

Денес живее во вила вредна речиси 15 милиони долари, а вака изгледа куќата во која порасна Меган Маркл (фото)

Во оваа куќа Меган Маркл живеела додека не се развеле нејзините родители, а потоа се иселила заедно со нејзината мајка Дориа. Се продава...