меган маркл

Пронајдени се 343 резултати на тема „меган маркл“
Радио Милева

Исплива на виделина преписка меѓу Меган Маркл и Кејт Мидлт – Хари ја пронашол сопругата расплакана на подот (фото)

Долгоочекуваните мемоари на принцот Хари наречени „Spare“ конечно се објавени, а јавноста дознава многу досега необјавени детали од...
Радио Милева

„Мечтаам гола да парадира низ улиците“: Колумната на контроверзниот водител за Меган Маркл ги крена сите на нозе! (фото)

Англискиот ТВ водител и новинар Џереми Кларксон се најде на удар од жестоки критики откако напиша напис во „The Sun“ за неговата „омраза“...
Радио Милева

Испливаа фотографии од венчавката: Хари не е единствениот на кого му кажа „да“ – ова е првиот сопруг на Маган Маркл (фото)

Кога во 2018 година, Меган Маркл му ја соопшти судбоносната објава на британскиот принц Хари, ја доби титулата војвотка од Сасекс, а никој...
Радио Милева

Ова повеќе не е нивен дом: Во овој замок ги имаат најубавите спомени, но сега нема да им биде добро кога ќе дознаат кој го наследил (ФОТО)

Британската принцеза Јуџини и нејзиното семејство, наводно, „тивко“ се преселиле од имотот „Фрогмор“ во „Нотингем“, пишува „Експрес“...
Радио Милева

Социјалните мрежи преплавени од коментари: Објавена насловната страница на мемоарите на принцот Хари (фото)

Веста дека принцот Хари пишува мемоари се појави во средината на 2021 година. Иако прво кажаа дека ќе биде објавена во ноември годинава,...
Радио Милева

Меган Маркл направила генетски тест за да го открие потеклото: Војвотката откри нешто неочекувано, па призна која е навистина (фото)

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл во новата епизода од нејзиниот подкаст „Archetypes“ откри дека има нигериски гени. Пред неколку години...
Радио Милева

„Се чувствував како будала“: Меган имаше работа пред кралската венчавка, која никогаш не би и ја дозволила на својата ќерка

Додека студирала глума, Меган Маркл работела и со скратено работно време за да ги покрие основните животни трошоци. Во 2006 и 2007 година,...