мартинијан кириловски

Пронајдени се 40 резултати на тема „мартинијан кириловски“
Радио Милева

Од срамежливо момче до згоден фраер: Се соблече Мартинијан Кириловски и ги покажа затегнатите мускули (фото)

Мартинијан Кириловски на публиката стана уште попознат по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Мартинијан...
Промотер

„Оквир преваре“ е најновата песна на македонскиот финалист во „Ѕвездите на Гранд“ – Мартинијан Кириловски

Кумановецот Мартинијан Кириловски на публиката стана познат по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Мартинијан...
Радио Милева

Омилениот кандидат на Карлеуша среде пандемија се „закити“ со уште еден успех – пофалби не престануваат да пристигнуваат на адреса кај Мартинијан Кириловски

Кумановецот Мартинијан Кириловски својата огромна популарност ја стекна во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Под менторство...
Радио Милева

Maртинијан Кириловски јавно доби понуда за брак: „Земи ме мене за жена“ – а ова е неговата реакција (фото)

Мартинијан Кириловски имавме прилика да го гледаме во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што со својата харизма, глас,...
Радио Милева

Јелена Карлеуша откри што мисли за Мартинијан Кириловски: „Тој е наследник на Тоше, но на свој оригинален начин“

Мартинијан Кириловски дефинитивно 2019 година ќе ја памети по неговиот успех во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што...
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ беше срамежлив и повлечен, а сега Мартинијан Кириловски се соблече и ги покажа мускулите (фото)

Мартинијан Кирловски учествуваше неколку сезони во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тој важеше за повлечен и срамежлив,...
Радио Милева

Мартинијан Кириловски: „Она што ми се случи на „Макфест“ во ниеден момент не го доживеав во „Ѕвездите на Гранд“!“

Младото и талентирано момче од Куманово, Мартинијан Кириловски истрајно работеше на интегрирањето на естрадата меѓу пејачите, но и...
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ важеа за срамежливи момци, a сега Мартинијан и Ристе се соблекоа и покажаа повеќе од вообичаено

Кон крајот на јуни заврши последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а со завршувањето кандидатите се ослободија...
Радио Милева

Мартинијан Кириловски ја покажа својата романтична страна, а ја откри и девојката која му го освои срцето (фото)

Кумановецот Мартинијан Кириловски вежеше за еден од фаворитите за победа во „Ѕвездите на Гранд“, а иако не ја зема главната награда...
Радио Милева

Мартинијан, Огнен, Филип, Даринос…„растурија“ во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“, а еден од нив направи вистинско шоу (видео)

Во полуфиналната емисија на „Ѕвездите на Гранд“  која се одржа синоќа, настапуваа и македонските претставници Мартинијан Кириловски,...