марио арангеловски

Пронајдени се 8 резултати на тема „марио арангеловски“
Радио Милева

Македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“ и миленикот на Карлеуша, Марио Арангеловски прими вакцина против коронавирус (фото)

Никако да дојде крај на пандемијата со коронавирусот која трае повеќе од една година. Населението ширум светот се вакцинира со вакцина...
Радио Милева

Македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“ открива каков ментор е Карлеуша: „Знае на вистински начин да ми ја крене самодовербата

И оваа сезона во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ има неколку македонски кандидати кои ќе се борат да стигнат до финалето...
Радио Милева

Ова немате прилика да го видите на ТВ екраните: Марио од Куманово откри што се случува зад камерите на „Ѕвездите на Гранд“

Секоја сабота на Канал 5 телевизија имаме прилика да го гледаме музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во последните неколку години, оваа...
Радио Милева

Шерифовиќ викаше на цел глас: „Дали сте нормални“ – поради овој Македонец настана хаос во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше кумановецот Марио Арангеловски кој првпат е во...
Радио Милева

Мира Шкориќ ги надмина неговите очекувања: Македонскиот кандидат од „Ѕвездите на Гранд“ откри како поминал првиот менторски час

Во најновата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ има неколку македонски учесници, веќе некои добро познати од претходните...