македонски

Пронајдени се 15 резултати на тема „македонски“
Радио Милева

Нив нема да ги најдете под вистинското име и презиме: Ова се псевдонимите и прекарите на познатите македонски ѕвезди на Инстаграм (ФОТО)

Социјалните мрежи, нужното зло на денешницата или нашиот прозорец кон светот? Нашите асистенти за што полесна и побрза комуникација...
Мегафон

Македонец од Неготино рапува на македонски со познати рапери од Чикаго: Vukac Mc во новата соработка со Real AP и Tay Glo – „In The Stars“ (ВИДЕО)

Алеĸсандар Петров, ака Vukac MC, само што не благослови со уште еден бенгер, овој пат во соработĸа со уметниците од Чиĸаго –  Real AP и Tay Glo. Песната...
Мегафон

Најголемата фолк-забава за ова лето на 1-ви септември во Битола: Најпопуларните македонски фолк ѕвезди на едно место

На 1-ви септември во еден од најубавите градови во нашата земја ќе се одржи можеби досега најголемиот фолк-спектакл со најпознатите...
Радио Милева

Македонските јавни личности се простуваа на социјалните мрежи од Балашевиќ, но само Игор Џамбазов се прости онака, како што големиот Ѓоле беше погребан – со негова песна (ВИДЕО)

Големиот балкански уметник Ѓорѓе Балашевиќ вчера, недела, 21 февруари 2021 година тивко, без помпа, беше погребан на гробишатата во Нови...
Мегафон

Во кината почнаа проекциите на филмот „Хакер“ синхронизиран на македонски од јутјуберот Steffonator и актерот Горазд Цветковски

Во кината ширум земјава од денеска почнуваат проекциите на данскиот филм „Хакер“, синхронизиран на македонски јазик од познатиот...
Радио Милева

„Рита Ора ја пративме на нива… да ора!“: Македонските „Анонимуси“ ги урнаа сајтовите на Дуа Липа и Рита Ора (ФОТО)

Македонските хакери, таинствената група „Анонимуси“ објави дека ја срушиле страницата на англиската пејачка со албанско потекло...
Промотер

Митевски, Дац и Благој Нацоски со порака на солидарност и љубов во новата македонско-италијанска верзија на – „Уште ми фалиш / Mi manchi ancora“ (ВИДЕО)

Александар Митевски и Драган Спасов -Дац, музичко актерското дуо кое ја воскресна и продолжи нишката на современи шансони, срцепарателни...
Мегафон

Македонското филмско остварување „Медена земја“ прогласен за најдобар светски документарец на „Санденс“

Со победа во три категории, македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland“), во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска, триумфира во конкуренцијата...
Радио Милева

Еве како познатите македонски фаци ја дочекаа снежната пролет: Секој ден не е Велигден, ама и секој Велигден не е ваков! (ФОТО)

Пролетта пристигна… ама само календарски! Временските прилики налутената баба Марта ја натераа да ги покаже сите свои страни на...