лина пејовска

Пронајдени се 21 резултати на тема „лина пејовска“
Радио Милева

Лина Пејовска се испружи под сонцето во танга, а на тоа не пропушти да реагира и Анастасија Ражнатовиќ (фото)

Ситуацијата со пандемијата од коронавирусот летовто не ограничиува во секој поглед, но секој колку може и умее си го прави својот летен...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ дојде во Скопје, а пејачката Лина Пејовска ја угости во ресторанот на татко и (фото)

Ќерката на српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, периодов се почесто патува на релација Белград-Скопје. Причината за тоа...
Радио Милева

Лина Пејовска „растури“ во регионални музичка шоуа, а сега ги прокоментира „Ѕвездите на Гранд“ и откри кој за неа е победник

Во 2016 година на своја 14-та година, малечката и талентирана ѕвездичка од Македонија, Лина Пејовска, со својот специфичен глас и талент...
Радио Милева

Уште една Македонка на чиј талент се гордееме: Лина Пејовска со заедничкиот настап со Петар Грашо влезе во супер финале на „Ѕвезди –летен хит“ (видео)

Музичките талент шоуа во регионот се пред самиот крај, осносно финалето од кое ќе бидат прогласени победниците. Едно од таквите популарни...
Радио Милева

Лина Пејовска ги освои симпатиите на Анастасија Ражнатовиќ: Ќерката на Цеца и поласка на нашата пејачка (видео)

Кога Анастасија Ражнатовиќ ја објави својата прва песна „Совршен пар“, нашата млада и талентирана пејачка за кусо време ја препеа,...
Радио Милева

Анастасија – ќерката на Цеца има само една песна, а нашата Лина Пејовскаи баш за неа се фати да ја препее (ВИДЕО)

Додека во тек е промоцијата на нејзиниот нов сингл  „Топло-ладно“, односно српската верзија која носи наслов „Одлучи се“,  Лина Пејовска се...