ламбе алабакоски

Пронајдени се 12 резултати на тема „ламбе алабакоски“
Радио Милева

„Нема збогум“ – ова е последната песна што Ламбе Алабакоски ја испеа непосредно пред да биде притворен (ВИДЕО)

Македонскиот пејач ламбе Алабакоски кој ја шокираше јавноста откако како осомничен за опожарување на влезната врата на културниот...
Радио Милева

Ламбе Алабаковски осомничен за „предизвикување општа опасност“: Еве колкава затворска казна му се заканува на пејачот

„Предизвикување општа опасност“ е кривичното дело за кое е осомничен македонскиот пејач Ламбе Алабаковски, а во врска со опожарениот...
Радио Милева

Уапсен Ламбе Алабакоски: Пејачот ја запалил вратата на „Ванчо Михаилов“, културниот центар на Бугарите во Битола!? (ФОТО)

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски предмалку на својот Фејсбук профил соопшти дека е фатен сторителот кој ја потпали...
Радио Милева

Ламбе Алабакоски замина во „народњаци“: Некогашната „М2 “ ѕвезда станува фолкер кој ќе дебитира на Фолк фест „Валандово 2022“ (ФОТО)

Некогаш популарниот македонски пејач Ламбе Алабакоски по повеќе од седум години живот во САД каде оформи и семејство, неодамна  реши...
Мегафон

„На Велигден“ не е само Џокси: Некои наши пејачи ја преработија неговата легендарна тема, а кај други големиот христијански празник е вткаен во нивните песни (ВИДЕО)

Кога е еден од најголемите христијански празници во прашање, секогаш во пресрет на Велигден  покрај се друго, на памет ни паѓа и песната…...
Радио Милева

Вака денес изгледа некогашната М2 ѕвезда, Ламбе Алабакоски: Ќе го препознаете ли со вишок килограми и проретчена коса? (ФОТО)

Тој своевремено беше една од оние  музичка надежи кои излегоа од музичкото шоу за потрага по таленти: „М2 – Потрага по ѕвезди“ на...