кралство

Пронајдени се 18 резултати на тема „кралство“
Радио Милева

Елегантно, едноставно и без титула: Вака изгледа вечното почивалиште на кралицата Елизабета Втора (фото)

Кралицата Елизабета Втора беше погребана во понеделникот, а последното нешто што го видовме беше нејзиниот ковчег спуштен во криптата...
Радио Милева

Секој детаљ веќе е испланиран: Вака ќе изгледа погребот на калицата Елизабета Втора, а познат е и датумот

Нема сомнеж дека збогувањето со кралицата Елизабета Втора ќе биде настан на годината во Британија. Исто како и неодамнешното прославување...
Радио Милева

Поинаква и своја: Ова се острите и ригорозни кралски правила кои ги прекрши принцезата Дајана (видео)

Принцезата Дајана била најсаканата британска принцеза и првата која успеала да трансформира некои остри и ригорозни правила на монархијата...