кралско семејство

Пронајдени се 28 резултати на тема „кралско семејство“
Радио Милева

Меган Маркл откри кои одлуки ги донела и од што се откажала, за да биде прифатена во кралското семејство (фото)

Во новиот документарец на „Нетфликс“, Меган Маркл го откри влијанието на нејзиното време како постар член на кралското семејство врз...
Радио Милева

Меган Маркл на кралското семејство „му го плесна в лице“: Стајлингот за свеченоста на која сите беа заедно собрани и го посвети на Лејди Дијана (ФОТО)

Одбележувањето на Денот на Комонвелтот во Вестминстерската опатија не можеше да помине незабележано, најмногу затоа што се најдоа...
Радио Милева

Кејт и Меган ги скараа браќата: Вилијам и Хари повеќе не се дружат, зашто жените им ги замрсија конците и ним и на целото кралство (ФОТО)

Принцот Вилијам (37) и војвотката од Кембриџ Кејт (37) ги преименуваа со друго име  своите организации за добротворни цели и со тоа „официјално...