Кралот Чарлс

Пронајдени се 11 резултати на тема „Кралот Чарлс“
Радио Милева

Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, но ќе биде без Меган, а наводната причина за тоа покрена лавина коментари

Вчера официјално беше објавено дека принцот Хари сам ќе присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс, додека Меган Маркл ќе остане...
Радио Милева

Една причина може да стави точка на односот помеѓу таткото и синот: Кралот Чарлс подготвен е да им прости сè на Хари и Меган, но ако… (видео)

Документарната серија на „Netflix“ чии главни актери се Меган Маркл и принцот Хари, не престанува да ја тресе британската јавност, а познато...
Радио Милева

На принцезата Шарлот и се смешка нова титула: Кралот Чарлс во корист на внуката го прескокна и родениот брат

По смртта на принцот Филип, титулата војвода од Единбург требаше да ја добие помладиот брат на кралот Чарлс, принцот Едвард, но се чини...