крал

Пронајдени се 12 резултати на тема „крал“
Радио Милева

Промени во кралското семејство: Кралицата Елизабета оди во пензија, а принцот Чарлс се подготвува да стане крал за 18 месеци?

Синот на британската кралица Елизабета II, принцот Чарлс полека се подготвува да ја преземе круната, а на престолот официјално ќе дојде...
Радио Милева

Снуп Дог „падна во севдах“ слушајќи го Шабан Шаулиќ : Кралот на балканскиот фолк го разнежни кралот на светскиот рап (ВИДЕО)

„Уморен од ноќта, скршен од животот, на мојот костум траги од дожд, јави се љубов, јас не можам повеќе …“, се стиховите на познатата...
Радио Милева

„Луѓе овој човек е најголема ѕвезда во Србија…“ – последните зборови на медицинската сестра пред Шабан да почине

Кралот народна музика, Шабан Шаулиќ, почина во сообраќајна несреќа во Германија. Заедно со него во возилото што настрада на патот кон...