канал 5

Пронајдени се 20 резултати на тема „канал 5“
Радио Милева

Вера Мештеровиќ ги задоволи љубопитните гледачи: Водителката покажа што носи под фустанчето на емисија, освен ако тоа не е само за посебни прилики и одбрани среќници? (ФОТО)

Вера Мештеровиќ некогашна македонска мисица, модел, а сега актуелна ТВ водителка на утринската програма „Здраво Македонијо“  на „Канал...
Радио Милева

Вера Мештеровиќ со разголените нозе долги како година беше во фокусот од роденденот на нејзината матична телевизија (фото)

Неодамна се случи прославата по повод 25 години роденденот на теливизија Канал 5. По тој повод водителката Вера Мештеровиќ вчера на нејзиниот...
Радио Милева

Дојава за бомба своевремено за малку ќе имало во скопската гимназија Р.Ј. Корчагин, а сега по сите скопски гимназии, „бомба“ и во ТВ „Канал 5“ ? (ФОТО)

Бомба во едно, две, три… пет, речиси сите скопски гимназии или средни стручни училишта, беше веста што одекна во медиумите последниве...
Радио Милева

Александра Илиевска се врати на ТВ екраните и е дел од утринската програма на Канал 5, а ова се и првите коментари

Водителката Александра Илиевска по речиси една година пауза повторно се врати на ТВ екраните. Имено, Александра која го водеше кулинарското...
Радио Милева

Милена Антовска се повлекува од ТВ екраните: Водителката нема да биде дел од новата сезона на „Здраво Македонијо“ – еве зошто

Водителката Милена Антовска имаме прилика да ја гледаме секој ден во утринската емисија на Канал 5 телевизија. Од раните утрински часови...
Радио Милева

Вера Мештеровиќ вплови во телевизиските води: Македонската мисица, модел и манекенка стана ТВ водителка (ФОТО)

Вера Мештеровиќ, некогашната играорка, мисица, манекенка и топ модел деновиве впловии во водителските води. Девојката која  таа далечна...
Радио Милева

Ване Маркоски „сврте друг лист“ во неговиот живот: Водителот си замина од Канал 5 телевизија, а наскоро ќе го гледаме на МТВ?

Водителот Ване Маркоски изгледа реши да сврти нов лист во неговиот живот, барем кога е во прашање на професионален план. Имено, тој повеќе...
Радио Милева

Толку беше: Анастасија Деа Богдановска му кажа збогум на „Канал 5“… но, дали и на ТВ екраните? (ФОТО)

Шармантната ТВ водителка Анастасија Деа Богдановска за многу кусо време успеа да се наметне како една од најмаркантните млади водителки. По...
Радио Милева

Секси покрај елката, уште посекси на трибини: Која македонска водителка е најжешката навивачка на Работнички? (ФОТО)

Таа важи за една од најубави и најзгодни македонски ТВ водителки. До скоро презентер на вестите на Канал 5, чиј рејтинг велат, падна откако...
Радио Милева

Татјана Стојановска славеше роденден: Со кого тоа „најубавата ТВ презентерка на сите времиња“ ги дуваше свеќичките на тортата? (ФОТО)

Иако кариерата на јавно лице ја започна како манекенка и мисица, долги години таа е едно од највпечатливите ТВ лица кај нас. Од МТВ, преку...