кафеана

Пронајдени се 36 резултати на тема „кафеана“
Радио Милева

Тамара и Билбилов го славеа Илинден во кафеана со „Бисер балкански“, со блиските пријатели ама и со нивните нови љубови? (ФОТО+ВИДЕО)

Најголемиот македонски празник „Илинден“  македонската естрада различно го празнуваше. Многумина од нив работно, со свои настапи...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска во ретка глетка: Пејачката со метла во кафеана иако не е вештерка, ниту очајна домаќинка (ВИДЕО)

Кај битолската пејачка со скопска адреса на привремен престој очигледно нема застој. тезги речи секоја вечер, настапи по скопските...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ во никогаш видено изадание: Пејачката го прекина настапот на колешката, па го направи ова (видео)

Марија Шерифовиќ отишла на настапот на колешката Илда Шаулиќ кој го прекинала кога ја понела атмосферата, па го зела микрофонот и го...
Радио Милева

Тешко да го познаете: На Милан Станковиќ му зажали душа за кафеана, па отиде да ја слуша Весна Змијанац (фото)

Пејачот Милан Станковиќ извесно време не се појавува во јавноста и ретко објавува фотографии на социјалните мрежи, а во екот на популарноста...
Радио Милева

Вака пееше Тоше за своја душа и пријателите во кафеана: „Јовано, Јованке“, ечеше своевремено среде Софија (ВИДЕО)

Тоше Проески, најголемата македонска поп-ѕвезда, остави неизбришлива трага со своите емотивни песни и вонсериски глас. Трагично загина...
Радио Милева

Снеже Велков како зајачица во возбудлив викенд: Кога саботата ти е за кафеана, а понеделникот ќе го замолиш да биде исто толку нежен, можеш само да замислиш каква била неделата!? (ФОТО)

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков по се изгледа дека имала возбудлив викенд. Барем така изгледа според ...
Радио Милева

Горан Бреговиќ ја раскажа најлудата ноќ мината во кафеана во неговиот живот: „Типот се појави по гаќи, извади пиштол и почна да пука“

„Една вечер ми се  јави покојниот Џеј и ми рече дека екипата од неговиот Дорќол оди во кафеана на забава и дека сакаат да одам со нив....
Радио Милева

Коки Јанков од некогашното дуо „Дуле и Коки“ покажа што значи да си гладен, а да не си вакциниран: „Коските ги остави“ во кафеана, а сега во неа не може ни да руча! (ФОТО)

Новите рестриктивни Ковид мерки на Владата и Комисијата за заразни болести не само што се „ќорец во празно“ кој не дава никакви ефекти,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ во прегратките на Ивана Богичевиќ: Пејачот го покажа средниот прст, а пејачката… гаќичките! (ФОТО+ВИДЕО)

Пејачката Ивана Богичевиќ, учесник во тековната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, се најде во кафеана во друштво со колегата, фолкерот...
Радио Милева

Пејачката Сани Гроздановска доби секси роденденски подарок, го покажа, ама не го проба… или го проба, а неговата моќ ја почувствуваа и машки раце? (ФОТО)

Роденден е денот што го чекаме, цела година… Та биле деца мали или возрасни, сеедно, денот мора да се прослави, во зависност од условите,...
Радио Милева

„Џеј не можеше да го остави алкохолот“: Шест месеци по неговата смрт Андријана, жената што живееше со него, ја отвори душата (ФОТО)

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски почина минатата година на 6 декември, но сеќавањата на него се’ уште се живи и уште долго ќе живеат. Андријана...
Радио Милева

Познатиот српски фолк композитор раскажа низ каков пекол минал: Најдобриот пријател во неговата кафеана со нож му го распарал стомакот

Пејачот и композитор Слободан Бетулиќ Бетула е заслужен за хитовите на многу познати пејачи како што се: Мерима Његомир, Недељко Билкиќ,...
Радио Милева

Зорица Марковиќ откри како сопругот ја изневерувал: „Јас со свекрвата вадам компир на нива, а тој да ти има ‘односи’ со келнерката!“

Пејачката Зорица Марковиќ се омажила млада, на 17-годишна возраст, а како што рече, тогашниот сопруг ја изневерил, во што неколку пати...
Радио Милева

Андреј и Наум се „ар ен би – фолк“ комбинација само за на ракија и пиво или и за студио и во живо: Се подготвува ли дует од соништата? (ФОТО)

За естрадата, па и за оваа нашава,  обично се вртат муабети дека пејачите и пејачките меѓу себе многу „не се мирисаат“. Слабо се дружат...
Радио Милева

Властите најавија отворање на локалите, музичарот и угостител Трајче Толевски го најави новото мени на својата кафеана: Штом помине забраната ќе посакате менито да го „грицнете“ повеќе од храната (ВИДЕО)

Корона пандемијата наводно почнала да стивнува, па властите полека почнаа да ги олабавуваат мерките. Меѓудругото, најавија скорешно...
Радио Милева

Додека светот бара вакцина, пејачката Сани Гроздановска го најде лекот за корона, па упати апел до надлежните да ја послушаат (ФОТО)

Пандемијата на коронавирусот не уништи… Не запусти, на секое поле… Здравствено, физички, психички, социјално, економски… Не...