јана стојановска

Пронајдени се 26 резултати на тема „јана стојановска“
Радио Милева

Јана Стојановска проговори за детали од приватниот живот и откри која била првата порака која ја добила од сопругот Андрија!

Македонската актерка Јана Стојановска се породи во септември претходната година и заедно со нејзиниот сопруг, кошаркарот Андрија Бојиќ...
Радио Милева

Јана Стојановска е во топ форма по породувањето,а на гости кај Елена Стефановска се пофали дека ја врати линијата (видео)

Шармантната и талентирана македонска актерка Јана Стојановкса во септември минатата 2019 година се породи во седмиот месец од бременоста...
Радио Милева

Јана Стојановска отворено проговори за апсењето на мајка и Силвија: „Јас и верувам, знам дека е невина!“ (ВИДЕО)

Актерката Силвија Стојановска, како што е веќе познато, беше лишена од слобода и и’ беше одреден домашен притвор заради наводна вмешаност...
Радио Милева

Јана Стојановска по апсењето Силвија е шокирана: „Мајка ми е невина… нема никаква врска со трговијата на дрога“!

Како бомба одекна во регионот веста дека македонската актерка Силвија Стојановска е уапсена и се сомничи дека е член на криминална...
Радио Милева

Мајката на Јана Стојановска, Силвија проговори за внучето: „Кога го видов првпат, тоа беше како голем човек, ама мал“

Македонската актерка Јана Стојановска се породи на 6 септември и првпат се реализираше во улогата на мајка. Имено, актерката за естрадниот...
Радио Милева

Јана Стојановска се породи предвреме, а по два месеци тежок период излезе од болница и го покажа синчето (фото)

Неодамна за естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“, младата актерка Јана Стојановска откри дека се породила предвремено во седмиот месец...
Радио Милева

Јана Стојановска јавно го покажа трудничкото стомаче, останува да го обзнани полот и името на бебето (ФОТО)

Во една од минатите објави на наВистина.ком.мк објавивме дека македонската актерка Јана Стојановска е среќно вљубена, а љубовта со кошаркарот...
Радио Милева

Македонската актерка и екс-мисца открива: „Водев љубов на Водно во недоградена куќа и некои соседи не гледаа“ (видео)

Кога новинарите на поголемиот дел од познатите македонски личности ќе им постават прашања поврзани со приватноста, интимата, сексуалноста,...