јами

Пронајдени се 6 резултати на тема „јами“
Радио Милева

„Немавме од кого да крадеме, беше тешко“: Јами проговори за тоа какво било времето на естрадата во 90-тите

Јасна Миленковиќ Јами откри дека отсекогаш повеќе сакала да ја слави српската Нова година отколку онаа што цел свет ја слави на 31 декември. Како...
Радио Милева

Копија на мајка и: Јами првпат ја покажа ќерката, па сите се запрашаа колку операции направила (фото+видео)

Наследничката на позната пејачка предизвика многу коментари на социјалните мрежи, откако со својата мајка застана пред ТВ камерите. Јами...
Радио Милева

Јами воодушевува секогаш кога ќе се соблече во костим за капење: Пејачката „грми“ во шестата деценија (фото)

Пејачката Јасна Миленковиќ Јами ги воодушевува своите следбеници на Инстаграм секогаш кога ќе се соблече во костим за капење. Многумина...
Радио Милева

Беше една од најбараните српски пејачки, по неа беше вистинска лудница, а денес не ја ни препознаваат на улица (ФОТО)

Српската фолк пејачка Јасна Миленковиќ  – Јами ја започна својата кариера во 90-тите. Оваа пејачка се сметаше за една од најпосакуваните...